TR
EN

Kurbanlarınızla Yüzleri Güldürün

Bir Kurban Bir Kur’an

Asya’da açan her bir çiçek, doğan her bir çocuk için giydik bu gönül yeleğini. Onların dillileri Allah’ı konuşsun, halleri Kuran ile olsun istedik. Minnacık gözlerdeki Allah sevgisini gördük.  Sizin verdiğiniz her bir Kurban ile onlara gönderilen Kuranı Kerimleri nasıl bağırlarına bastıklarına şahit olduk. İpekyolu vasıtası ile gönderdiğiniz Kurbanlar ihtiyacı olan bölgelere hemen sevk edilir. Emin ellerde usulüne uygun bir şekilde kesilen kurbanlalar, Kur’an talebelerinin, yetimlerin kazanlarında aş oluyor.

Akika ve Adak Kurbanlar

Bir çocuğumuz dünyaya geldiğinde, rabbimize bir adağımız olduğunda ,kurbanlarınızın talebenin kazanın da aş olması için İpekyolu Asya’yı arayabilirsiniz. Farklı ülkelerde 100 dolardan başlayan fiyatlar ile hem Kurbanınızı kesebilir, hem de talebelerin hayır dualarını alabilirsiniz.

Vacip Kurbanlar

Kurban bayramı yaklaştığında tatlı bir heyecan kaplar evlerimizi. Her bir aile ferdine kurban kesmek isteriz. Kimi zaman imkânlar buna yetmez. Asıl olan kurban etmek ve ihtiyaç sahibine ulaşmak olunca; kurbanlarımız Asya’daki  bir Kur’an Kursu’nda, ya da yetimhanede  talebelerin kazanında aş olsun isteriz. Haritada yerini bile bilmediğimiz bir ülkede, belki adını bilmediğimiz bir şehirde kesilsin isteriz kurbanımızı.

İpekyolu’na ulaşan kayıtlar ihtiyaç durumuna göre, Moğolistan’dan Pakistan’a, Kazakistan’dan Kamboçya’ya, Vietnam’a, ehil ellerde kurban edilip etleri talebelerin kazanında aş olması için gönderilir. Vekâletiniz alınır, kurbanınız kesilir, sizlere kesildiğinin bilgisi verilir.