TR
EN

Kurbanlarla Yüzler Gülüyor

Bir Kurban Bir Kur’an

Asya’da açan her bir çiçek, doğan her bir çocuk için giydik bu gönül yeleğini. Onların dillileri Allah’ı konuşsun, halleri Kuran ile olsun istedik. Minnacık gözlerdeki Allah sevgisini gördük. Gönderdiğimiz kurbanlar ile beraber Kuranı Kerimleri nasıl bağırlarına bastıklarına şahit olduk…

Kurbanlar Pakistan, Moğolistan gibi ihtiyacı olan bölgelere sevk edilir. Emin ellerde İslâmi usullere uygun bir şekilde eda edilen kurbanlar, Kur’an talebelerinin, yetimlerin, eğitim aşkıyla yanan çocukların kazanlarında aş, gönüllerinde dua oluyor.

Akika ve Adak Kurbanlar

Yıl içerisinde gelen adak, akika, şifa kurbanı gibi tüm nafile kurbanları, kurban bayramı zamanında olduğu gibi, eğitimleri için fedakarlıkta bulunan çocuklara ulaştırıyoruz. Pakistan’da bazen bir duvar kenarında, bazen bir ağacın gölgesinde derse giren çocuklardan; Moğolistan’da çadır okullarına ulaşabilmek için saatlerce yol giden çocuklara kadar ulaşan bu kurbanlar, onların gönüllerinde bir sevgi, ellerinde dua oluyor.

Vacip Kurbanlar

Kurban bayramı yaklaştığında tatlı bir heyecan kaplar evlerimizi. Her bir aile ferdine kurban kesmek isteriz. Kimi zaman imkânlar buna yetmez. Asıl olan kurban etmek ve ihtiyaç sahibine ulaşmak olunca; kurbanlarımız Asya’daki  bir eğitim yuvasının kazanında aş olsun isteriz. Haritada yerini bile bilmediğimiz bir ülkede, belki adını bilmediğimiz bir şehirde kesilsin isteriz kurbanımızı.

İpekyolu’na ulaşan kayıtlar ihtiyaç durumuna göre, Moğolistan’dan Pakistan’a, Kazakistan’dan Kamboçya’ya, Vietnam’a, ehil ellerde kurban edilip etleri talebelerin kazanında aş olması için gönderilir. Vekâletiniz alınan kurbanlar İslâmi usullere göre eda edilir; sizlere eda edildiğine dair bilgisi verilir. Sonrasında ise buralardaki eğitim yuvalarında eğitim gören çocukların iaşelerinde tasarruf edilir.

WhatsApp chat WhatsApp'tan Sor