Çocuklar Okusun

 • Hedef

  Mevcut

  3960.00

  5000

 • 1000 yıldır vatan bellediğimiz bu topraklarda okuyabilmek için İpekyolu coğrafyasından çarıklarını sürerek gelen evlatlarımıza yaptığınız bağışlar için teşekkür ederiz.

  Neredeyse 1000 yıldır vatan bellediğimiz bu coğrafyanın kapılarını bize açan Sultan Alparslan, Malazgirt ovasında, o ihtişamlı Bizans ordusuyla karşılaştığında ellerini açıp: “Ya Rab, ya Rab! Senin adın için yollara düştük! Bizi mağlup eyleme ya Rab!’’ diye dua ediyordu. İşte o Alparslan’ın torunları bugün ‘’Ya Rab, İlim için yollara düştük. İlmimizde tekâmül etmeden bizleri geri döndürme ya Rab!” diye dualar ediyorlar.

  İpekyolu Derneği olarak bir gönül köprüsü kurduk ata yurdumuza, gönül borcumuzu ödeyelim diye. Gayemiz; Kazakistan’dan Pakistan’a, Kırgızistan’dan Moğolistan’a kadar İpekyolu’nun her yerinde, okumak isteyen çocuklara imkânlar sunmak. Bu hedef doğrultusunda çalışmalar yapıyor, verilen destekleri yerlerine ulaştırıyoruz.

  BİR ÇOCUĞA SAHİP ÇIKMAK

  İpekyolu çocukları, eğitim için Türkiye’yeye geliyor ve eğitimlerinde tekâmül ettikten sonra her biri birer İstanbul Beyefendisi olarak memleketlerine dönüyorlar. Mücehhez ilimlerle donanıp, ilimde tekâmül etmenin şahsiyetini ülkelerindeki tüm insanlara tanıtıyorlar.

  Bizler Türkiye’de bu eğitim sürecinde olan yiğitleri dünyanın onları beklediği şuuruyla gözetiyor; onların üzerlerine titriyoruz. Eğitimlerine devam ederken yaşayabilecekleri tüm sıkıntılarda yanlarında olmayı taahhüt ederek, onlara ensar olmaya gayret ediyoruz. Bu ev sahipliğinde tüm desteklerimizi, onlara sunmaktan memnun oluyoruz. Bu çocuklara sahip çıkmayı ve ona yıllarca rehber olmayı kendimize manevi görevimiz olarak addediyoruz.  İpekyolu’nda başlayan bu gönüllü seferberliği, atayurdumuza olan vefa borcumuzu ödememiz için eşsiz fırsatlar sunuyor.

  İpekyolu Derneği olarak en temel hedefimiz, İpekyolu coğrafyasında “Ben de okumak istiyorum” diyen herkese, her çocuğa imkânlar sunmak, onların umudunu beslemektir. Bu amaçla, yetimlerin, çocukların, gençlerin eğitimlerini alabileceği, geleceğe hazırlanabileceği öğrenci yurtları, eğitim kurumları, inşa edilmesine destek veriyoruz. Çocuklarımızın ihtiyacı olan eğitim kitlerine kolayca ulaşabilmelerini sağlıyor, gerektiğinde temin ediyoruz.

  Bölge halkı ya da Türkiye’den giden hayırseverler tarafından yaptırılan Kur’an kursları, yetimhaneler ve öğrenci yurtlarının faaliyetlerine destek veriyor; nevresiminden perdesine, halısından mobilyasına her türlü ihtiyaçlarının karşılanması için gayret ediyoruz.

  BİR ÇOCUĞA REHBER OLMAK YILLARCA

  İpekyolu, bölgede yapımına destek olunan eğitim kurumları ile irtibatlarını sürekli olarak devam ettirmektedir. İpek kalpli çocuklar, hiç şüphesiz ki bu eğitim kurumlarında en mükemmel şekilde eğitimlerini alıyorlar. Çarıklarını sürükleyerek gelen o çocukların, nasıl gerçek bir beyefendiye dönüştüğüne hepimiz şahit oluyoruz.

   

  Pakistan’dan Moğolistan’a; Tacikistan’dan Kazakistan’a; kadar daha on binlerce çocuk vermiş olduğunuz maddi ve manevi desteklerle eğitim hayatına sımsıkı tutunuyor.

  Biz de imkânları nispetince bir tuğla koyan, bir kilim seren, bir eğitim yuvası inşa eden insanların desteklerini ulaştırarak bu manevi bağı kuvvetlendiriyoruz.

  WhatsApp Hemen Sor