Çocuklar Okusun

 • Hedef

  Mevcut

  885.00

  5000

 • 1000 yıldır vatan bellediğimiz bu topraklarda okuyabilmek için İpekyolu coğrafyasından çarıklarını sürerek gelen evlatlarımıza yaptığınız bağışlar için teşekkür ederiz.

  Neredeyse 1000 yıldır vatan bellediğimiz bu coğrafyanın kapılarını bize açan Sultan Alparslan, Malazgirt ovasında, o ihtişamlı Bizans ordusuyla karşılaştığında ellerini açıp: “Ya Rab, ya Rab! Senin adın için yollara düştük, bizi, mağlup eyleme ya Rab…’’ diye yalvarıyordu. İşte o Alparslan’ın torunları bugün ‘’Ya Rab, ya Rab! İlim için yollara düştük. İlmimizde Tekâmül etmeden bizleri geri döndürme diye yalvarıyorlar.

  İpekyolu Asya Derneği olarak bir gönül köprüsü kurduk ata yurdumuza, gönül borcumuzu ödeyelim diye. Gayemiz; Kazakistan’dan Pakistan’a, Kamboçya’dan Moğolistan’a kadar İpekyolu’nun her yerinde, okumak isteyen çocuklara imkânlar sunmak. Bu hedef doğrultusunda çalışmalar yapıyor, bu çerçevede verilen destekleri yerlerine ulaştırıyoruz.

  BİR ÇOCUĞA SAHİP ÇIKMAK, REHBER OLMAK ONA YILLARCA...

  İpekyolu coğrafyası çocukları, eğitim için Türkiye’yeye geliyor ve eğitimlerinde tekâmül ettikten sonra her biri birer İstanbul Beyefendisi olarak memleketlerine, ülkelerine dönüyorlar. Mücehhez ilimlerle donanıp, ilimde tekâmül etmenin şahsiyetini ülkelerindeki tüm insanlara tanıtıyorlar.

  Bizler Türkiye’de bu eğitim sürecinde olan yiğitleri “Dünya Onları Bekliyor” şuuruyla gözetiyor; onların üzerlerine titriyoruz. Eğitimlerine devam ederken yaşayabilecekleri tüm sıkıntılarda yanlarında olmayı taahhüt ederek, onların “ensar“ı olmaya gayret ediyoruz. Bu ev sahipliğinde tüm desteklerimizi, onlara sunmaktan memnun oluyoruz. Bu çocuklara sahip çıkmak ve ona yıllarca rehber olmak bizlere manevi bir ferahlık veriyor.  İpekyolu’nda başlayan bu gönüllü seferberliği, onlara olan vefa borcumuzu ödememiz için bizlere eşsiz bir fırsat sunuyor.

  İpekyolu Derneği olarak en temel hedefimiz, İpekyolu coğrafyasında “Ben de okumak istiyorum” diyen herkese, her çocuğa imkânlar sunmak, onların umudunu beslemektir. Bu amaçla, yetimlerin, çocukların, gençlerin eğitimlerini alabileceği, geleceğe hazırlanabileceği öğrenci yurtları, eğitim kurumları, inşa edilmesine destek veriyoruz.

  Bölge halkı ya da Türkiye’den giden hayırseverler tarafından yaptırılan Kur’an kursları, yetimhaneler ve öğrenci yurtlarının faaliyetlerine destek veriyor; nevresiminden perdesine, halısından mobilyasına her türlü ihtiyaçlarının karşılanması için gayret ediyoruz.

  BİR ÇOCUĞA SAHİP ÇIKMAK, REHBER OLMAK ONA YILLARCA...

  İpek Yurdu – Asya, bölgede yapımına destek olunan eğitim kurumlarının temsili ismidir. İpek kalpli çocuklar, oralarda en mükemmel şekilde eğitimlerini alıyorlar. Çarıklarını sürükleyerek gelen o çocukların, nasıl gerçek bir beyefendiye dönüştüğüne şahit oluyoruz.

   

  Pakistan’dan Moğolistan’a; Tacikistan’dan Çin’e; kadar daha on binlerce çocuk bizlerden İPEK YURTLARI bekliyorlar.

  Biz de imkânlarımız ölçüsünde bir tuğla koyuyor, bir kilim seriyor, bir İPEK YURDU inşa ediyor, bu manevi bağa bir İLMEK atıyoruz.

  WhatsApp Hemen Sor