TR
EN

Ata Yurdumuza Gönül Borcumuzu Ödüyoruz

Dünya Onları Bekliyor

Neredeyse 1000 yıldır vatan bellediğimiz bu coğrafyanın kapılarını bize açan Sultan Alparslan, Malazgirt ovasında, o ihtişamlı Bizans ordusuyla karşılaştığında ellerini açıp: “Ya Rab, ya Rab! Senin adın için yollara düştük, bizi, mağlup eyleme ya Rab…’’ diye yalvarıyordu. İşte o Alparslan’ın torunları bugün ‘’Ya Rab, ya Rab! İlim için yollara düştük. İlmimizde Tekâmül etmeden bizleri geri döndürme diye yalvarıyorlar.

İpekyolu Asya Derneği olarak bir gönül köprüsü kurduk ata yurdumuza, gönül borcumuzu ödeyelim diye. Gayemiz; Kazakistan’dan Pakistan’a, Kamboçya’dan Moğolistan’a kadar İpekyolu’nun her yerinde, okumak isteyen çocuklara imkânlar sunmak. Bu hedef doğrultusunda çalışmalar yapıyor, bu çerçevede verilen destekleri yerlerine ulaştırıyoruz.

ONLARIN MANEVİ VELİSİ OLMAK İSTER MİSİNİZ?

İpekyolu coğrafyası çocukları, eğitim için Türkiye’yeye geliyor ve eğitimlerinde tekâmül ettikten sonra her biri birer İstanbul Beyefendisi olarak memleketlerine, ülkelerine dönüyorlar. Mücehhez ilimlerle donanıp, ilimde tekâmül etmenin şahsiyetini ülkelerindeki tüm insanlara tanıtıyorlar.

Bizler Türkiye’de bu eğitim sürecinde olan yiğitleri “Dünya Onları Bekliyor” şuuruyla gözetiyor; onların üzerlerine titriyoruz. Eğitimlerine devam ederken yaşayabilecekleri tüm sıkıntılarda yanlarında olmayı taahhüt ederek, onların “ensar“ı olmaya gayret ediyoruz. Bu ev sahipliğinde sizlerin de sunduğu tüm destekleri, onlara ulaştırmaktan memnun oluyoruz. Bu muhacirlerden birine ensar olarak, onun manevi velisi olabilirsiniz.  İpekyolu’nda başlayan bu gönüllü seferberliğin coşkusuna ortak olmak isterseniz, bizimle irtibata geçebilirsiniz.