İpekyolu Asya Günleri

İpekyolu Asya Eğitim Kültür ve Dostluk Derneği olarak Ata yurdumuz Orta Asya’da 1992’den bu yana Komünizmin yaralarını sarmak; insanları seven, kimseyi hâkir görmeyen, çalışıp üreten, bildiğini öğreten, gönül alan, gönül veren, sözünün eri, dost doğru nesiller yetişmesine katkıda bulunmak için çalışıyoruz

Derneğimiz kuruluşundan bu yana Orta Asya’da 10 ülkede Öğrenci Yurtları, Kur’an Kursları ve Yetimhaneler İnşa ediyor; onlara yardımlar götürüyor, su kuyuları açıyor, kumanya ve kurbanlar ulaştırıyor.

Bu faaliyetlere bir katkı olarak Derneğimiz; “Okumayan Çocuk Kalmasın” vizyonunun gereği olarak eğitim faaliyetlerine destek amaçlı 28 Ekim-4 Kasım tarihlerinde  Kartal Atalar’da İpekyolu Günlerini düzenledi.

 

Beklenen Kervan İstanbul’da

Semerkand, Buhara, Taşkent, Türkistan, Fergana… Asırlarca Tarihe Ev Sahipliği Yapmış, İlmin Beşiği Beldelerden İstanbul’a Taşınan, Tarihi Lezzetlerin ve Kültürlerin Sergilendiği İpekyolu Asya Kermesi İpekyolu Günlerinde binlerce Orta Asya sevdalısı İpekyolu Obasını ziyaret etti. İpekyolu Asya Kermesi ‘nden fotoğraflar:

 

Orta Asya Lezzetleri

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WhatsApp İletişime Geç