Acil Gıda Desteği

 
  ''Komşusu açken, tok yatmak bize yakışmaz''  
İpekyolu Asya Derneği olarak mesafe gözetmeden, her ihtiyaç sahibini komşumuz bildik. Komşumuz açken tok yatmamayı da düstur belledik. Dünyadaki birçok ülkede olduğu gibi, İpekyolu coğrafyasının bazı bölgelerinde de yetersiz beslenme sebebiyle hayati sorunlar yaşandığı bir hakikat. Bu tür problemler yaşayan bilhassa çocukları gördükçe, onların varlığından haberdar oldukça, omuzlarımızdaki yük daha da ağırlaşıyor. Yardım Maratonu Kampanyalarıyla, sizlerin bağış ve desteklerini İpekyolu çocuklarına ulaştırıyoruz. Bu “yardım maratonu”nu hep birlikte koşuyoruz. Belki de tek bir pirinç tanesine dahi ihtiyaç duyan bu kardeşlerimiz için siz de bir şeyler yapabilirsiniz. Kampanyaya katılabilir, gönül birlikteliğimizi, göndereceğiniz gıda yardımlarıyla taçlandırabilirsiniz. Derneğimizden tedarik edeceğiniz bir “yardım sandığı”nı yahut “yetim kumbarası” ile oralardaki kardeşlerimizin gıda ihtiyacına katkı sağlayabilirsiniz. Vacip, nafile, adak kurbanlarınızı bağışlayabilir, Ramazan’da vereceğiniz iftar ve zekâtlarımızla Pakistan’dan Kamboçya’ya, Vietnam’dan Moğolistan’a kadar ihtiyaç sahibi komşularınıza destek olabilirsiniz.
  

İlgili Blog Yazıları


Moğolistan’da havalar aralık ayı itibariyle daha da sertleşmeye başladı.  Devamı »

 Son yıllarda vacip kurbanları yurt dışında vekalet ile kesme hadisesi ciddi bir rağbet görüyor. Öyle ki hem devlet kurumları hem de dernekler bu talebe yetişemiyor.&nbs Devamı »

Anadolu'nun işgaline hiç bir islam ülkesinde Pakistan'daki gibi bir reaksiyon oluşmamış, başka hiçbir ülkeden Anadolu'ya bu kadar yardım gönderilmemiştir. İşte bugün İpekyolu Devamı »

 İpek Yolu Asya derneğinden temin edeceğiniz bu kumbaralar ile bir yetimi gülümsetebilirsiniz. Veya uzun süredir düşünüp de bir türlü fırsat ve imkan bulamadığınız kurb Devamı »

Kazakistan'da Ramazan ayları büyük bir coşku ve heyecan içerisinde geçiyor. Özellikle iftarlarda 'konuk' ağırlama ve ikram geleneği çok zengin bir kültürel miras niteliğinde. T Devamı »