ÇOCUK VE YETİM

Bir milletin ıslahı, kötülerin imhasıyla değil, genç neslin eğitim ve terbiyesi ile mümkündür. Bu anlamlı sözünün mucibince hareket ediyor bir çocuğun bir milleti kurtaracağına bir yetimin kalpleri fethedeceğine inanıyoruz. Eğitimsiz ve bilinçsiz yetişen her çocuk gelecekte bir milletin yıkılmasına sebep olacak dinamitler gibidir. Gerekirse fert fert kapı kapı dolaşarak bütün dünyadaki çocukları eğitim ve terbiye tekamül ettirme gayretindeyiz. Siz de yetimlere ve çocuklara yönelik projelerimizde yeralabilir bu samimi duygularımıza d

Yetimi kendine yakin tut. Başını elinle okşa ve onu sofrana oturt. Böyle yaparsan, kalbin yumuşar ve hacetin görülür.
Hadis-i Şerif
 

İlgili Blog Yazıları


Moğolistan’da havalar aralık ayı itibariyle daha da sertleşmeye başladı.  Devamı »

İpekyolu Asya derneği olarak nerede mahzun bir yetim varsa oraya bir yetimhane inşa etme gayretindeyiz. Moğolistan'ın Hobda kentinde yetimhane inşaatı tüm hızıyla devam e Devamı »

Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'teki Altınyuva yetimhanesinde yaşları 4-10 arasında değişen yetimler dünyevi ve uhrevi ilimlerinde kemale ermek için gayret ediyor. 7 yaşındaki Devamı »

 İpek Yolu Asya derneğinden temin edeceğiniz bu kumbaralar ile bir yetimi gülümsetebilirsiniz. Veya uzun süredir düşünüp de bir türlü fırsat ve imkan bulamadığınız kurb Devamı »

Kırgızistan'ın Başkenti Bişkek'te bulunan Altınyuva Erkek Yetimhanesindeki yetimlerimizin Türkiye'ye bir mesajı var. Gönderilen yardımlara, başlarındaki öğretmenleri vasıtası Devamı »