GIDA

İpekyolu Asya Derneği olarak yakın uzak gözetmeden her ihtiyaç sahibini komşumuz bildik. Komşumuz açken tok yatmamayı da düstur belledik. Dünyanın birçok bölgesinde özellikle de İpekyolu coğrafyasında yetersiz beslenme nedeniyle hayati sorunlar yaşayan çocuklara, el uzatıyor ve bunun mühim bir manevi sorumluluk olduğunu bilinciyle bu yardım maratonunda koşuyoruz. Vacip, Nafile, Adak Kurbanlarımızla, Ramazan aylarında iftar ve zekâtlarımızla, Pakistan’dan Kamboçya’ya, Vietnam’dan Moğolistan’a kadar ihtiyaç sahibi komşularımıza destek olabilirsiniz
 

İlgili Blog Yazıları


Moğolistan’da havalar aralık ayı itibariyle daha da sertleşmeye başladı.  Devamı »

Anadolu'nun işgaline hiç bir islam ülkesinde Pakistan'daki gibi bir reaksiyon oluşmamış, başka hiçbir ülkeden Anadolu'ya bu kadar yardım gönderilmemiştir. İşte bugün İpekyolu Devamı »

Kazakistan'da Ramazan ayları büyük bir coşku ve heyecan içerisinde geçiyor. Özellikle iftarlarda 'konuk' ağırlama ve ikram geleneği çok zengin bir kültürel miras niteliğinde. T Devamı »

Dünyanın en fakir bölgelerinden biri olan Kamboçya'daki müslüman kardeşlerimize Türkiye'den gönderilen yardımlar elinizin sıcaklığını kaybetmeden ihtiyaç sahiplerine ulaştı Devamı »