İftar Faaliyetleri

''Ekmeğin bölüşüldüğü en güzel ânlar''
Her yıl, onbir ayın sultanı mübarek Ramazan-ı Şerif ’in aydınlığı gönülleri ısıtmaya ve ışıtmaya başladığında, bizim de içimizi bir heyecan kaplıyor. Çünkü iftar sofraları, müstesnâ vakitlerdir. İftarlar, bir tas sıcak çorbanın gönül huzuruyla paylaşıldığı, bir lokma ekmeğin yürekten gelen muhabbete katık ederek bölüşüldüğü “ân”lardır. Şimdi sizi, belki de adını hiç duymadığınız şehirlerde, mesela Toba’da, Darhan’da, Faysalabad’da, Zavkın, Nalayh, Gujranwala’da iftar sofraları kurmaya, Ramazan bereketini oradaki komşularınızla birlikte büyütmeye davet ediyoruz. Şimdi size Ramzanın bereketini yıl boyu sürdürmeye, talebelerin her sofrasını iftara, her gününü bayrama çevirmeye davet ediyoruz. İnanıyoruz ki, iftar sevincini, nice İpekyolu şehrinde, Hz Allah’ın dinini, kitabını okumaya ve yaşamaya çalışan talebelerimizle paylaşmak, daha da büyük müjdelerin habercisi olacaktır. Siz de talebelerimize yıl boyu yapacağınız ikramlar ile bu sevince, bu müjdeye ortak olabilirsiniz.

"İftarınız talebelerimizin bayramı olsun"
 
 

İlgili Blog Yazıları


 Niğde'nin Altay köyünde yaşayan Kazak Türkleri 60 yıldır Ramazan ayı boyunca köy meydanındaki otağda birlikte iftar yapma geleneğini devam ettiriyorlar. Devamı »

Kazakistan'da Ramazan ayları büyük bir coşku ve heyecan içerisinde geçiyor. Özellikle iftarlarda 'konuk' ağırlama ve ikram geleneği çok zengin bir kültürel miras niteliğinde. T Devamı »

Dünyanın en fakir bölgelerinden biri olan Kamboçya'daki müslüman kardeşlerimize Türkiye'den gönderilen yardımlar elinizin sıcaklığını kaybetmeden ihtiyaç sahiplerine ulaştı Devamı »