KURBANLARINIZ MOĞOLİSTAN'DAKİ KUR'AN TALEBELERİNE ULAŞIYOR

Moğolistan Türkiye’nin 2 katı bir coğrafyaya yayılan bozkırlar ve çöllerle kaplı bir ülke. 2,8 Milyon nüfusun geneli Budistlerden oluşurken bölgede 150 bin Müslüman yaşıyor. Bölgedeki kurslar ve yetimhanelerde sizlerin gönderdiği kurbanlar kesilerek Kur'an talebelerine ikram ediliyor.
05.12.2015

Moğolistan, Doğu ve Orta Asya'da bulunan denize kıyısı olmayan Türkiye’nin 2 katı bir coğrafyaya yayılan bozkırlar ve çöllerle kaplı devasa bir ülkedir. Ülkenin kuzeyinde Rusya, güneyinde, doğusunda ve batısında Çin Halk Cumhuriyeti vardır. Moğolistan'ın Kazakistan'a sınırı olmamasına rağmen ülkenin en batısı Kazakistan'ın doğu ucuna birkaç kilometre uzaktadır. Ulanbaturbaşkent ve ülkenin en büyük şehri olup yaklaşık olarak burada ülke nüfusun %38'i yaşamaktadır. 

2.8 Milyon nüfusun geneli Budistlerden oluşurken bölgede 150 bin Müslüman Kazak yaşıyor. Çarlık Rusya'nın Kazakistan topraklarını işgaliyle yaşadıkları toprakları bırakarak, bağımsızca dinlerini yaşamak ve adetlerini sürdürmek için Moğolistan'a göç eden atalarından bu yana tam 150 yıldır bu toprakları yurt edinmiş Kazak Müslümanlar. Bölgedeki kurslar ve yetimhanelerde sizlerin gönderdiği kurbanlar kesilerek bu kardeşlerimizin yavrularına ikram ediliyor.