Konferans ve Etkinlikler


 İpekyolu Asya Derneği çatısı aldında oluşturduğumuz “İpekyolu İstişare Heyeti”, “İpekyolu Eğitim ve Kültür Grubu” ile birlikte farklı konulardaki uzmanları, bilim insanlarını, din adamlarını, o coğrafyalardaki kardeşlerimizle buluşturuyoruz. Her ay düzenlediğimiz istişare toplantıları, gerektikçe düzenlenen konferans, seminer, eğitim toplantılarıyla, İpekyolu ile ülkemiz arasında ki tarihi ve kültürel değerleri canlı tutmaya, halklar arsındaki dostluk ve kardeşliğin gelişmesine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Bu toplantıların, seminerlerin, uzun vadede kalıcı tesirleri olacağını; bugün ekilen bu tohumların, yarın büyük hasatlara dönüşeceğini biliyoruz. Sizlerin de bu farkındalığa sahip olduğunuzu, bizimle aynı vizyonu paylaştığınızı düşünüyoruz.


Sizler de bizimle irtibat kurarak, bu faaliyetlerde gönüllü yer alabilir, istişare toplantılarımıza katılarak her ay bir ülkeyi yakından tanıyabilir, çok uzaklarda koşturan gönül erlerine bizde sizinleyiz diyebilirsiniz.

İlgili Blog Yazıları


    İpekyolu Asya Derneği, “Okumayan Çocuk Kalmasın” sloganıyla Boğazhisar Eğitim Kurumları'ndaydı. Devamı »

Kamboçya Milli Eğitim Bakan Müsteşarı Sayın H.E. NOSLEH Konya'daki Kamboçyalı talebelerimizi ziyaret ettiler. Talebelerimiz bakana Konyalıların kendilerini çok iyi misafir ettikle Devamı »

 İpek Yolu Asya Derneği olarak bizlere emanet edilen gençleri sürekli olarak gözetiyor, onlarla irtibat halinde kalıyoruz. Orta Asya'dan gelip Türkiye'nin farklı illerinde Devamı »

21 Kasım Cuma günü Kamboçya'dan 32 erkek 5 kız öğrenci Türkiye'ye geldiler. İpekyolu Asya tarafından karşılanan öğrenciler Sultanahmet, Eyüp, Çamlıca, Miniatürk başta olma Devamı »