Kültür Turları

 
 


Kardeşin, kucaklaşmak için seni çağırıyor...

Aralarına uzun yıllar, uzun mesafeler girmiş kardeşleriz biz. Artık yeniden tanışmanın, yeniden kucaklaşmanın vakti geldi. Birbirimize anlatacak çok şeyimiz, paylaşacak çok hikâyemiz var. İpekyolu Asya Derneği olarak, bu coğrafyaya farklı muhtevalarda hazırlanmış turlar düzenliyoruz. Bu kültür turlarıyla, kardeşleri birbiriyle buluşturmayı, birbirini daha yakından tanımalarını temin etmeyi hedefliyoruz. Çünkü bu kucaklaşmaların, birmizimizi daha iyi anlamamıza yardım edeceğini, bir “Muhacir-Ensar” kardeşliğine vesile olacağını düşünüyoruz. Siz de, uzman rehberler eşliğinde, İpekyolu ülkelerine düzenlediğimiz bu turlardan birine katılabilir, yardımlarınızın gittiği yerleri gözlerinizle görebilir, oralardaki kardeşlerinizle bizzat kucaklaşabilirsiniz.

       


 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 

İlgili Blog Yazıları


Kırgızistan'da Oş  ve Bişkek, Kazakistan'da ise Çimkent ve Türklerin başkenti Almatı ziyareti... Orta Asya'da 4Gün&4şehir gezi programımıza sizleri de bekleriz. Devamı »

Sizlere şanlı tarihimize renkli şahsiyeti ile karışmış, fakat bugüne kadar ismi çok az duyulmuş olan genç bir müslüman Hintlinin, Peşaverli Abdurrahman Somdani Bey'in hikayesin Devamı »

Kazakistan'ın 16 Aralık 1991'de Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Briliği'nden ayrılarak bağımsızlığını ilan etmesinden sonra çok kısa zamanda ekonomik anlamda bölgede Çin ve Rus Devamı »

Kazakistan ve Kırgızistan'ın muhtelif şehir ve köylerini  gezerek fotoğraf ve videolar çeken gezdiği gördüğü yerleri blogunda paylaşan bir gezginin kaleminden Türkistan b Devamı »

 Niğde'nin Altay köyünde yaşayan Kazak Türkleri 60 yıldır Ramazan ayı boyunca köy meydanındaki otağda birlikte iftar yapma geleneğini devam ettiriyorlar. Devamı »

 Kadınlar 65-70 yaş arasında anne olabiliyor. Müslüman olan Hunza Türkleri ortalama 110 ile 120 yıl yaşıyor. Burada 65 yaş yolun yarısı sayılıyor...Kadınlar 65-70 yaş ar Devamı »