Kurban Faaliyetleri

 
 
“Şimdi sen Rabbine kulluk et ve Kurban kes.” 

 Sizlerin gönderdiğiniz Kurbanlar, talebelerimizin kazanındaki aş, yüzlerindeki tebessümle gerçek bir bayrama dönüşüyor. Bu bayram sevincini gördükçe, kendi kendimize tekrar ettiğimiz bir cümle var: “Daha çok kurban, daha çok…” Sizlerin emaneti bu kurbanları, yüklendiği emanetin şuurunda olarak, büyük bir hassasiyetle takip ediyor, titizlikle kurban ediyor, gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Düzenlediğimiz kampanyalarla, kurban adedini, ulaştığımız muhtaç sayısını artırmaya, daha çok insanın, daha çok çocuğun, daha çok annenin yüzünde tebessümler açtırmaya çabalıyoruz. Ayrıca, bize emanet ettiğiniz her kurban için, bir de Kur’an-ı Kerîm hediye ediyoruz İpekyolu coğrafyasının İslâm’a susamış çocuklarına... Keşke siz de, bizim gördüklerimizi görebilseniz; sizin hediyeniz olan Kur’an-ı Kerîm’leri bu çocukların nasıl bağırlarına bastıklarına şahit olabilseydiniz. O yüzden diyoruz ki; “Bir Kurban, Bir Kur’an”. Ve yine diyoruz ki, “sonra” değil, “şimdi”. 

 
 
 
 
 

İlgili Blog Yazıları


Moğolistan’da havalar aralık ayı itibariyle daha da sertleşmeye başladı.  Devamı »

 Son yıllarda vacip kurbanları yurt dışında vekalet ile kesme hadisesi ciddi bir rağbet görüyor. Öyle ki hem devlet kurumları hem de dernekler bu talebe yetişemiyor.&nbs Devamı »

Anadolu'nun işgaline hiç bir islam ülkesinde Pakistan'daki gibi bir reaksiyon oluşmamış, başka hiçbir ülkeden Anadolu'ya bu kadar yardım gönderilmemiştir. İşte bugün İpekyolu Devamı »

 İpek Yolu Asya derneğinden temin edeceğiniz bu kumbaralar ile bir yetimi gülümsetebilirsiniz. Veya uzun süredir düşünüp de bir türlü fırsat ve imkan bulamadığınız kurb Devamı »

Kırgızistan'ın Başkenti Bişkek'te bulunan Altınyuva Erkek Yetimhanesindeki yetimlerimizin Türkiye'ye bir mesajı var. Gönderilen yardımlara, başlarındaki öğretmenleri vasıtası Devamı »