Sünnet Organizasyonları


“Kaybolan bir sünnetimi ihya edene yetmiş kabul olunmuş hac sevabı vardır.” Hadis-i Şerif
 Bu yola çıktığımızda gördüklerimiz, bizi hem çok üzdü hem de çok çalışmamız gerektiğini gösterdi. Birçok sünnetin unutulduğunu, oralarda yaşayan müslümanların değil sünnetler İslamın şartlarından dâhî haberdar olmadıklarını gördük. Fakat din nâmına herşeyin unutturulduğu bu güzel insanların, herhangi bir konuda “Peygamberimiz böyle yapmış” dediğimiz vakit, yitiğini bulmuşçasına sarılmaları ise hakikaten görülmeye değerdi. Müslüman erkeklerin sünnet olması gerektiğini öğrenince, dede, baba ve torunun hep beraber sünnet olduğu nice manzaraya şahit olduk. Bir festival, bir bayram havasında geçen sünnet merasimleri, birçok çocuk için islama ilk adım oluyor. Sünnet olmak için geldiği kursta okuyup, bugün talebe okutan nice hocalar var. Bugüne kadar on binlerce çocuğumuzu sünnet ettirdiğimiz bu coğrafyada, yine sizlerin desteğiyle, yeni organizasyonlar planlamaktayız. Siz de küçük yahut büyük, bütçenize uygun katkılarla bu kampanyalardan birinde yer alabilir, bu önemli sünnetin ihyâsında bizimle beraber olabilirsiniz.

İlgili Blog Yazıları


Kırgızistan'da Oş  ve Bişkek, Kazakistan'da ise Çimkent ve Türklerin başkenti Almatı ziyareti... Orta Asya'da 4Gün&4şehir gezi programımıza sizleri de bekleriz. Devamı »

 Türkistan bölgesinde yıllarca süren moskof mezalimi Orta Asya'lı müslümanlara bir çok şeyi unutturdu. Bunlardan belki de en önemlisi ''Sünnet Merasimi'' olmuştur.  İp Devamı »