Yaygın Çocuk Eğitimi

 
 ''Ey Fatıma (r.a) ‘’Baba’nın getirdikleri dağ başındaki tek bir kıl çadıra kadar ulaşmadıkça kıyamet kopmayacaktır. (Hadis-i Şerif )

Biz inanıyoruz ki, İpekyolu çocuklarını ilmin ışığıyla tanıştırmak, geleceklerini doğru bilgiyle aydınlatmak, en az onlar için kurulan sofralar kadar önemli. Çocuklarımıza bilim ve modern bilginin yanısıra dinimizi doğru şekilde öğretmek için de faaliyetlerde bulunduk, bulunuyoruz. Yaz aylarında on binlerce çocuğa ulaşıyor ve onlara birkaç ayda Kur’an-ı Kerim ve ilmihal bilgilerini öğretiyoruz.Ne mutlu bu hizmetlerde bir tuğlası, çorbasında bir kaşık tuzu veya bir talebenin elinde bir  cüzü olan herkese.

Kimi zaman Moğolstan'ın kıl çadırlarında,
Kimi zaman Kazakistan'ın bozkırlarında,
Pakistan'da,Hong Kong'da, Kamboçya'da 
Kimi zaman at üzerinde,kimi zaman yürüyerek
Gerekirse gökte şimşekleri yakalayıp,
Allah'ın bütün kullarına Allahı ve Rasülünü tanıtabilmek,
Kitabını öğretebilmek....

Ne mutlu bu hizmetlerde bir tuğlası,çorbasında bir kaşık tuzu, bir talebenin elinde bir cüzü olan herkese.İlgili Blog Yazıları


Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'teki Altınyuva yetimhanesinde yaşları 4-10 arasında değişen yetimler dünyevi ve uhrevi ilimlerinde kemale ermek için gayret ediyor. 7 yaşındaki Devamı »

 İpek Yolu Asya derneğinden temin edeceğiniz bu kumbaralar ile bir yetimi gülümsetebilirsiniz. Veya uzun süredir düşünüp de bir türlü fırsat ve imkan bulamadığınız kurb Devamı »

Kırgızistan'ın Başkenti Bişkek'te bulunan Altınyuva Erkek Yetimhanesindeki yetimlerimizin Türkiye'ye bir mesajı var. Gönderilen yardımlara, başlarındaki öğretmenleri vasıtası Devamı »