Bir Kurban Bir Kur'an

Asya'da açan her bir çiçek, doğan her bir çocuk için giydik bu gönül yeleğini. Onların dillileri Allah'ı konuşsun, halleri Kuran ile olsun istedik. Minnacık gözlerdeki Allah sevgisini gördük.  Sizin verdiğiniz her bir Kurban ile onlara gönderilen Kuranı Kerimleri nasıl bağırlarına bastıklarına şahit olduk. İpekyolu vasıtası ile gönderdiğiniz Kurbanlar ihtiyacı olan bölgelere hemen sevk edilir. Emin ellerde usulüne uygun bir şekilde kesilen kurbanlalar, Kur’an talebelerinin, yetimlerin kazanlarında aş oluyor. 


Akika-Adak Kurbanlar
: Bir çocuğumuz dünyaya geldiğinde, rabbimize bir adağımız olduğunda ,kurbanlarınızın talebenin kazanın da aş olması için İpekyolu Asya’yı arayabilirsiniz. Farklı ülkelerde 100 dolardan başlayan fiyatlar ile hem Kurbanınızı kesebilir, hem de talebelerin hayır dualarını alabilirsiniz.   

Vacip Kurbanlar: Kurban bayramı yaklaştığında tatlı bir heyecan kaplar
evlerimize. Her bir aile ferdine kurban kesmek isteriz. Kimi zaman imkânlar buna yetmez. 
Asıl olan Kurban etmek ve ihtiyaç sahibine ulaşmak olunca;Kurbanlarımız ın Asya’daki  bir Kur’an Kursu’nda, ya da Yetimhane de  talebelerin kazanında aş olsun isteriz. Harita’da yerini bile bilmediğimiz bir ülkede, belki adını bilmediğimiz bir şehirde kesilsin isteriz kurbanımızı.

 İpekyolu’na ulaşan kayıtlar ihtiyaç durumuna göre,Moğolistan ’dan Pakistan’a,Kazakistan’dan Kamboçya’ya,Vietnam’a, ehil eller de Kurban edilip ,etleri Talebelerin Kazanında aş olması için gönderilir. Vekâletiniz alınır, kurnanınız kesilir, sizlere kesildiğinin bilgisi verilir.

 

 

İlgili Blog Yazıları


Moğolistan’da havalar aralık ayı itibariyle daha da sertleşmeye başladı.  Devamı »

 Son yıllarda vacip kurbanları yurt dışında vekalet ile kesme hadisesi ciddi bir rağbet görüyor. Öyle ki hem devlet kurumları hem de dernekler bu talebe yetişemiyor.&nbs Devamı »

Anadolu'nun işgaline hiç bir islam ülkesinde Pakistan'daki gibi bir reaksiyon oluşmamış, başka hiçbir ülkeden Anadolu'ya bu kadar yardım gönderilmemiştir. İşte bugün İpekyolu Devamı »

 İpek Yolu Asya derneğinden temin edeceğiniz bu kumbaralar ile bir yetimi gülümsetebilirsiniz. Veya uzun süredir düşünüp de bir türlü fırsat ve imkan bulamadığınız kurb Devamı »

Kırgızistan'ın Başkenti Bişkek'te bulunan Altınyuva Erkek Yetimhanesindeki yetimlerimizin Türkiye'ye bir mesajı var. Gönderilen yardımlara, başlarındaki öğretmenleri vasıtası Devamı »