Dünya Onları Bekliyor

Neredeyse bin yıldır vatan bellediğimiz bu coğrafyanın kapılarını bize açan Sultan Alparslan, Malazgirt ovasında, o ihtişamlı Bizans ordusuyla karşılaştığında ellerini açıp: “Ya Rab, ya Rab! Senin adın için yollara düştük, bizi, mağlup eyleme ya Rab…’’ diye yalvarıyordu. İşte o Alparslan’ın torunları bugün ‘’Ya Rab, ya Rab! İlim için yollara düştük. İlmimizde Tekâmül etmeden bizleri geri döndürme diye yalvarıyorlar.

İpekyolu Asya Derneği olarak bir seferberlik başlattık. Ata yurdumuza gönül borcumuzu ödeyelim diye.
Gayemiz; Kazakistan’dan, Pakistan’a; Kamboçya’dan, Moğolistan’a kadar İpekyolu’nun her yerinde, okumak isteyen çocuklara imkânlar sunmak. Bu hedef doğrultusunda kampanyalar düzenliyor, bu çerçevede topladığımız yardımları doğru bir organizasyonla yerlerine ulaştırıyoruz.

İpekyolu coğrafyası çocuklarından eğitimlerine devam ederken maddi sıkıntılar çekenlere küçük bir cep harçlığı vermek üzere başlattığımız “ Dünya Onları Bekliyor” kampanyamıza dilerseniz siz de katılabilirsiniz.

İlim öğrenmek üzere ülkemize gelmiş bir Kur’an Kursu talebesinin, bir öğrencinin cebine ulaşacak küçük bir harçlık ile onun manevi velisi olabilirsiniz.

İpekyolu’nda başlayan bu gönüllü seferberliğin coşkusuna ortak olmak isterseniz, lütfen bizimle irtibat kurun.

İlgili Blog Yazıları


Kamboçya Milli Eğitim Bakan Müsteşarı Sayın H.E. NOSLEH Konya'daki Kamboçyalı talebelerimizi ziyaret ettiler. Talebelerimiz bakana Konyalıların kendilerini çok iyi misafir ettikle Devamı »

 İpek Yolu Asya Derneği olarak bizlere emanet edilen gençleri sürekli olarak gözetiyor, onlarla irtibat halinde kalıyoruz. Orta Asya'dan gelip Türkiye'nin farklı illerinde Devamı »

21 Kasım Cuma günü Kamboçya'dan 32 erkek 5 kız öğrenci Türkiye'ye geldiler. İpekyolu Asya tarafından karşılanan öğrenciler Sultanahmet, Eyüp, Çamlıca, Miniatürk başta olma Devamı »