İpek Kozası

İpekyolu Asya Derneği olarak en temel hedefimiz, İpekyolu coğrafyasında ben de okumak istiyorum diyen herkese, her çocuğa imkânlar sunmak, onların umudunu beslemektir. Bu amaçla, yetimlerin, çocukların, gençlerin eğitimlerini alabileceği, geleceğe hazırlanabileceği öğrenci yurtları, eğitim kurumları, inşa ediyoruz.

Bölge halkı ya da Türkiye’den giden hayırseverler tarafından yaptırılan, Kur’an kursları, yetimhaneler ve öğrenci yurtlarının faaliyetlerine destek veriyor, nevresiminden perdesine, halısından mobilyasına her türlü ihtiyacını karşılıyoruz.

İpek Kozası bölgede yapılan eğitim kurumlarımızın sembol ismidir. İpek kalpli çocuklar, oralarda en mükemmel şekilde eğitimlerini alıyorlar. Çarıklarını sürükleyerek gelen o çocukların, nasıl gerçek bir beyefendiye dönüştüğüne şahit oluyoruz.
Kamboçya’dan,  Vietnam’a; Pakistan’dan Moğolistan’a kadar daha on binlerce çocuk bizlerden İPEK KOZALARI bekliyorlar
Siz de imkânlarınız ölçüsünde bir tuğla koyabilir, bir kilim serebilir, bir İPEK KOZASI inşa edebilir, bir İLMEK  atabilirsiniz.

İlgili Blog Yazıları


 Kırgızistan’ın Oş şehrinde derneğimizin anlaşmalı olduğu İlk Adım Derneği (Birinçi Kadam Hayır Kurumu) ile beraber yaptırılması kararlaştırılan Oş Üniversit Devamı »

İpekyolu Asya derneği olarak nerede mahzun bir yetim varsa oraya bir yetimhane inşa etme gayretindeyiz. Moğolistan'ın Hobda kentinde yetimhane inşaatı tüm hızıyla devam e Devamı »

Pakistan Lahor'da Süleymaniye İslam Kültür Merkezi (Suleymaniye Islamic Culture Center) 50 talebesiyle hizmete girdi. Devamı »