KÜLTÜR VE SAĞLIK

Artık bildiğiniz seyahat rotalarından çıkma vakti geldi. Artık herkesin Afrika'da safari yapabildiği,  herkesin İtalya- Venedikte gezebildiği ve bunların sıradanlaştığı bu günümüzde  sizleri Orta Asya'nın keşfedilmemiş bozkırlarına el değmemiş kültürel dokusuna davet ediyoruz.Ren geyikleriyle yaşayan moğollardan, 1000 yıl önceki geleneklerini sürdüren Pakistan'a Dünyanın en fakir fakat en güzel ülkelerinden olan Kamboçya'dan Kartallarla kurt avına çıkılan Kazak bozkırlarına çok geniş bir yelpazeye sahip Orta Asya mozaiği sizleri bekliyor.

İlgili Blog Yazıları


Kırgızistan'da Oş  ve Bişkek, Kazakistan'da ise Çimkent ve Türklerin başkenti Almatı ziyareti... Orta Asya'da 4Gün&4şehir gezi programımıza sizleri de bekleriz. Devamı »

Çin'in İslâm'la tanışması, Peygamber'in Medine'ye hicretinin sadece 29 sene sonrasına tekabül ediyor.Bunun anlamı şu: Onbeşinci yüzyılın en azından ilk yarısında İstanbul'd Devamı »

Kazakistan ve Kırgızistan'ın muhtelif şehir ve köylerini  gezerek fotoğraf ve videolar çeken gezdiği gördüğü yerleri blogunda paylaşan bir gezginin kaleminden Türkistan b Devamı »

Kazakistan'da Ramazan ayları büyük bir coşku ve heyecan içerisinde geçiyor. Özellikle iftarlarda 'konuk' ağırlama ve ikram geleneği çok zengin bir kültürel miras niteliğinde. T Devamı »

Türk tarihinde ''Datka'' ünvanını alan ilk ve tek kadın kumandan Kurmancan Datka... Aynı zamanda Selahattin İbn-i Mevlana Siracüddin hz.lerinin talebesi olan Kurmancan Datka, K Devamı »