Yetimin Elinden Tut

İlahi bir takdir ile annesini, babasını yahut her ikisini birden kaybetmiş İpek yolu yetimlerinin o minnacık ellerinden tutalım.

Yetim bir peygamber’in ümmeti olarak, yetimlerin korkulu rüyalar görmediği, huzur içinde uykuya daldığı evler kurmak istedik. Bu gaye ile giriştiğimiz maraton, sizlerin desteği ile  kısa sürede, çok güzel neticeler vermeye başladı.
İpekyolu coğrafyasında, Kazakistan, Kırgızistan, Moğolistan gibi farklı ülkelerde beş yetimhanemiz ile yüzlerce çocuğa hizmet  veriyoruz. Bu yetimhanelerde dört yaşından itibaren kucaklanan yavrular, gerçek bir aile şefkati ile dini ve dünyevi ilimlerle mücehhez bir şekilde geleceğe hazırlanıyor.

Kırgızistan Kültür bakanın, Bişkek’teki yetimhanemize ziyaretlerinde, 
Ben de yetimim. Yetimi ve yetimhaneyi bilirim. Allah kimseyi yetim bırakmasın. Bırakacaksa da sizin elinize bıraksın” ‘ ifadeleri elbette bizleri mutlu ediyor. Ancak dışarıda on binlerce yetim olduğunu bilmek, görmek, o yetimlerin kötü niyetli ellerde nerelere götürüldüğünü, ne hale geldiğini duymak mesuliyetimizin büyüklüğünü bize hatırlatıyor.
Bu mesuliyetin omuzlarımıza yüklediği yükün idraki ile başlattığımız projelerimize destek olabilirsiniz.


 

 

İlgili Blog Yazıları


İpekyolu Asya derneği olarak nerede mahzun bir yetim varsa oraya bir yetimhane inşa etme gayretindeyiz. Moğolistan'ın Hobda kentinde yetimhane inşaatı tüm hızıyla devam e Devamı »

Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'teki Altınyuva yetimhanesinde yaşları 4-10 arasında değişen yetimler dünyevi ve uhrevi ilimlerinde kemale ermek için gayret ediyor. 7 yaşındaki Devamı »

 İpek Yolu Asya derneğinden temin edeceğiniz bu kumbaralar ile bir yetimi gülümsetebilirsiniz. Veya uzun süredir düşünüp de bir türlü fırsat ve imkan bulamadığınız kurb Devamı »