Birlikte Biriz

Yetim Kalmasın

İlahi bir takdir ile annesini, babasını yahut her ikisini birden kaybetmiş İpekyolu yetimlerinin o minicik ellerinden tutalım. Yetim bir peygamberin ümmeti olarak, yetimlerin korkulu rüyalar görmediği, huzur içinde uykuya daldığı evler kurmak istedik. Bu gaye ile giriştiğimiz maraton, sizlerin desteği ile  kısa sürede, çok güzel neticeler vermeye başladı.

Bölge halkı ya da Türkiye’den giden hayırseverler tarafından yaptırılan Kur’an kursları, yetimhaneler ve öğrenci yurtlarının faaliyetlerine destek veriyor, nevresiminden perdesine, halısından mobilyasına her türlü ihtiyaçlarının karşılanması için gayret ediyoruz.

YETİMLERİN HALİNDEN ANLAMAK

Kırgızistan Kültür bakanın, Bişkek’teki yetimhanemize ziyaretlerinde, “Ben de yetimim. Yetimi ve yetimhaneyi bilirim. Allah kimseyi yetim bırakmasın. Bırakacaksa da sizin elinize bıraksın.”  ifadeleri elbette bizleri mutlu ediyor. Ancak dışarıda on binlerce yetim olduğunu bilmek, görmek, o yetimlerin kötü niyetli ellerde nerelere götürüldüğünü, ne hale geldiğini duymak mesuliyetimizin büyüklüğünü bize hatırlatıyor.
Bu mesûliyetin omuzlarımıza yüklediği yükü taşımak için gayret ediyoruz.

WhatsApp Hemen Sor